top of page

Mikropigmentacja medyczna

 

Czy pragniesz być piękna o każdej porze dnia i nocy?  Poczuj się świeżo i kobieco przez cały dzień.

Mikropigmentacja medyczna

Wykształceni specjaliści ARTIDERM®  doświadczeni w Mikropigmentacji  nie tylko sprawiają, że ludzie stają się piękniejsi. Zaawansowanych technik oraz pigmentów medycznych używamy głównie, aby pomóc klientom wrócić do normalnego życia. Od około 10 lat Salon współpracuje z klinikami medycznymi w celu wspierania pacjentów za pomocą Mikropigmentacji medycznej.

Nasza Mikropigmentacja medyczna pomoże wrócić Ci  do normalnego życia po skomplikowanych operacjach i zabiegach.

Zapraszamy do skorzystania z indywidualnych konsultacji, podczas których możemy również zdecydować się na właściwą terapie.

 

Alopetia - rekonstrukcja brwi, linii rzęs, włosków. Po zabiegu pacjent przejawia zwiększoną pewność siebie, a wielu z klientów staje się bardzo uczuciowymi, gdy widzą, jak bardzo ich wygląd poprawił się po leczeniu. Zabiegi wykonujemy również mężczyzną według specjalnie naturalnych technik.


Bielactwo - kamuflaż białych plam do naturalnego koloru skóry.

 

Po przeszczepie skóry- kamuflaż miejsc przeszczepu skóry do naturalnego koloru skóry.

 

Po opercji rozczepu wargi - zrekonstruowanie zaczerwienienia warg, a nawet kształtu i wielkości warg.

 

Po operacji piersi - pokrywa blizny i defekt zabarwienia poprzez rozjaśnienie i przyciemnienie, powiększanie lub zmniejszanie otoczki piersi i sutków. Mikropigmentacja medyczna sprawia, że blizny są prawie niewidoczne. Mikropigmentacja może być stosowana w celu powiększania piersi lub ich zmniejszeniu w celu przywrócenia naturalnego wyglądu otoczki lub po prostu przyciemnienia jasnej otoczki.

 

 

Przed chemioterapią - brak brwi oraz wypadające rzęsy to problemy, które wpływają na ciało ludzkie, jak i na psychikę. W tych przypadkach makijaż permanentny jest bardzo pomocny, nie tylko w rekonstrukcji wyglądu, ale również przy zwiększeniu pewności siebie.

 

 

Po chirurgii onkologicznej - rekonstrukcja brodawki sutka po leczeniu raka.

 

 

Nasz makijaż permanentny kreski jest tworzony tylko z najlepszych, klasy medycznej pigmentów mineralnych, które są hipoalergiczne i idealne dla wrażliwych oczu oraz osób noszących szkła kontaktowe.

 

Przed zabiegiem:

 

UST. Bardzo ważne. Zaleca się, aby wziąć tabletki przeciw opryszczce, przepisane przez lekarza (np HEVIRAN 800 - dwa razy dziennie, 3 dni przed i 3 dni po zabiegu), wraz z kontynuacją leczenia.

Wskazane jest również, aby nawilżyć i wygładzić obszar wargi, aby zapewnić równomierny i atrakcyjnie wyglądający efekt Conture®Make-up. Powinno się zachować szczególną ostrożność o skórę wokół warg. Polecamy również kilka zabiegów mikrodermabrazji, kawitacji lub delikatne peeling wokół ust. Sprawią, że skóra stanie się gładsza i nawilżona. Skóra przygotowana w ten sposób będzie lepiej wchłaniać pigment.

BRWI. Linergistka zaleca nie regulować brwi przez około 1 miesiąc. Daje to możliwość idealnego dopasowania kształtu i wykorzystania linii włosów dla uzyskania naturalnego efektu. 

KRESKA. Zaleca się, aby  przed zabiegiem wziąć pigułki zawierające Homeopatic Arnica (umieść pod językiem) lub escyne(ziołowe tabletki z ekstraktem z nasion kasztana ) w przypadku wrażliwych oczu podatnych na opuchliznę. Zaleca się również całonocny odpoczynek dla oczu. Jeśli wykonujesz zabieg rzęs henną, dobrze jest go zrobić przed zabiegiem makijażu permanentnego.

 

Po zabiegu:

 

Natychmiast po zabiegu Mikropigmentacji kolor jest bardzo intensywny, nawet w przypadkach lżejszych pigmentów i naturalnych technik. 3-5 dni po zabiegu naskórek zaczyna się  złuszczać dyskretnie, początkowy makijażu zanika o 50% w okresie 5-10 dni po zabiegu w porównaniu z natychmiastowym rezultatem, jest to naturalny proces regeneracji naskórka.

 

Po około dwóch tygodniach od pierwszego zabiegu, korekta jest  konieczna dla wzmocnienia i zachowania efektu pigmentacji.

 

 

W ciągu dwóch tygodni po zabiegu pigmentowany obszary powinien być traktowany bardzo ostrożnie:

* Nie może być myty, przecierany lub leczony innymi kosmetykami, niż są zalecane przez linergistkę.

* Sauna, solarium, basen, itd. są odradzane.

* Stosowanie szminek lub kredek również nie są wskazane.

* W ciągu trzech dni po zabiegu należy smarować brwi bardzo cienką warstwą specjalnego kremu Witamina E, który klient otrzymuje od linergiststki.

* Krem do pielęgnacji skóry na twarz należy wklepać w twarz w odległości 0,5-1 cm od linii.

Uwaga! Po zastosowaniu się do powyższych instrukcji pielęgnacji skóry gwarantujemy pełny i piękny efekt. Jeżeli zalecenia linergistki nie są przestrzegane, mogą pojawić się pewne odbarwienia lub alergie.

 

Zaleca się odświeżenie makijażu, ewentualnie zmianę kolor lub  kształtu co 1,5 roku aby zachować go w idealnym stanie.

 

Przeciwskazania do zabiegu

 

Zakażenia, aktywna cukrzyca, łuszczyca, przyjmowanie sterydów, ciąża (silny stres).

 

bottom of page