
Pigmentacja naprawcza & Usuwanie laserem - zabieg stosowany po źle wykonanym makijażu permanentnym
Czy chcesz być piękna w ciągu dnia i nocy, ale twój poranny wygląd nie pozwala Ci poczuć się świeżo i kobieco przez cały dzień?










Pigmentacja naprawcza & Usuwanie laserem- zabieg stosowany po źle wykonanym makijażu permanentnym
Linergistki ARTIDERM® są w stanie rozwiązać problemy kobiet, które są niezadowolone z źle wykonanego makijażu permanentnego w innych klinikach lub salonach.
Korekta makijażu permanentnego
Specjalistyczna wiedza oraz znajomość praw jakimi rządzi się piękno gwarantują profesjonalną konsultację oraz dokonanie korekty makijażu permanentnego, który pierwotnie nie spotkał się z oczekiwaniami klienta. Jeśli nie jesteś zadowolony z makijażu permanentnego wykonanego w innym salonie, nie wahaj się i skontaktuj z nami. Udzielimy porad w zakresie makijażu permanentnego i zabiegów naprawczych. Jeśli twój makijaż permanentny nie może zostać poprawiony, na przykład ze względu na nieprawidłowe umieszczenie, czy nierówny, niedopasowany indywidualnie kształt , zachęcamy Cię do skorzystania z pomocy naszych specjalistów ds. zabiegów laserowych. Jeśli kolor jest nieprawidłowy lub niepożądany, możliwe jest rozjaśnienie go za pomocą specjalistycznych technik. Większość zabiegów, które muszą być korygowane są wynikiem pigmentacji wykonanej przez słabo wykwalifikowanych specjalistów; więc jeśli przeprowadzenie zabiegu jest w Twoim przypadku konieczne, możesz liczyć na nasze profesjonalne wsparcie na każdym kroku. Niepożądane efekty mogą wynikać z niestosowania teorii koloru w trakcie zabiegu a także braku rozmowy konsultacyjnej przed samym zabiegiem. Pigmentacja na skórze jest zdecydowanie bardziej skomplikowana, niż malowanie na białym płótnie. Nie ma jednej określonej formuły koloru dla wszystkich klientów. Sprawą pierwszorzędnej wagi jest wiedza o odcieniach skóry oraz o pigmentach stosowanych do wykonywania makijażu permanentnego. Makijaż permanentny należy rozważać w kategorii nauki jak i sztuki. Dobór kolorów do pigmentacji brwi, a zwłaszcza ust jest uzależniony od wielu czynników, włączając w to naturalną karnację osoby poddanej zabiegowi. Czy wiesz, że skóra może być kategoryzowana różnorako, niezależnie od pochodzenia etnicznego? Jest mało prawdopodobne, że niewykształcony i niedoświadczony specjalista będzie w stanie rozpoznać różnicę pomiędzy "półprzezroczystą" i "przejrzystą" skórą; pomiędzy "oliwkową" a "ziemistą" lub pomiędzy "brzoskwiniowo- śmietankowym" a "różowym" zabarwieniem.
Przed zabiegiem:
USTA. Bardzo ważne. Zaleca się, aby wziąć tabletki przeciw opryszczce, przepisane przez lekarza (np HEVIRAN 800 - dwa razy dziennie, 3 dni przed i 3 dni po zabiegu), wraz z kontynuacją leczenia.
Wskazane jest również, aby nawilżyć i wygładzić obszar wargi, aby zapewnić równomierny i atrakcyjnie wyglądający efekt. Powinno się zachować szczególną ostrożność o skórę wokół warg. Polecamy również kilka zabiegów mikrodermabrazji, kawitacji lub delikatne peeling wokół ust. Sprawią, że skóra stanie się gładsza i nawilżona. Skóra przygotowana w ten sposób będzie lepiej wchłaniać pigment.
BRWI. Linergistka zaleca nie regulować brwi przez około 1 miesiąc. Daje to możliwość idealnego dopasowania kształtu i wykorzystania linii włosów dla uzyskania naturalnego efektu.
EYELINER. Zaleca się, aby przed zabiegiem wziąć pigułki zawierające Homeopatic Arnica (umieść pod językiem) lub escyne (ziołowe tabletki z ekstraktem z nasion kasztana ) w przypadku wrażliwych oczu podatnych na opuchliznę. Zaleca się również całonocny odpoczynek dla oczu. Jeśli wykonujesz zabieg rzęs henną, dobrze jest go zrobić przed zabiegiem makijażu permanentnego.
Po zabiegu:
Natychmiast po zabiegu Mikropigmentacji kolor jest bardzo intensywny, nawet w przypadkach lżejszych pigmentów i naturalnych technik. 3-5 dni po zabiegu naskórek zaczyna się złuszczać dyskretnie, początkowy makijażu zanika o 50% w okresie 5-10 dni po zabiegu w porównaniu z natychmiastowym rezultatem, jest to naturalny proces regeneracji naskórka.
Po około dwóch tygodniach od pierwszego zabiegu, korekta jest konieczna dla wzmocnienia i zachowania efektu pigmentacji.
CZASAMI POTRZEBUJEMY WIĘCEJ NIŻ DWÓCH ZABIEGÓW BY POKRYĆ ŹLE UPRZEDNIO WYKONANY MAKIJAŻ PERMANENTNY.
W ciągu dwóch tygodni po zabiegu pigmentowany obszary powinien być traktowany bardzo ostrożnie:
* Nie może być myty, przecierany lub leczony innymi kosmetykami, niż są zalecane przez linergistkę.
* Sauna, solarium, basen, itd. są odradzane.
* Stosowanie szminek lub kredek również nie są wskazane.
* W ciągu trzech dni po zabiegu należy smarować brwi bardzo cienką warstwą specjalnego kremu Witamina E, który klient otrzymuje od linergiststki.
* Krem do pielęgnacji skóry na twarz należy wklepać w twarz w odległości 0,5-1 cm od linii.
Uwaga! Po zastosowaniu się do powyższych instrukcji pielęgnacji skóry gwarantujemy pełny i piękny efekt. Jeżeli zalecenia linergistki nie są przestrzegane, mogą pojawić się pewne odbarwienia lub alergie.
Zaleca się odświeżenie makijażu, ewentualnie zmianę kolor lub kształtu co 1,5 roku aby zachować go w idealnym stanie.
Przeciwskazania do zabiegu
Zakażenia, aktywna cukrzyca, łuszczyca, przyjmowanie sterydów, ciąża (silny stres).
...........................................................................................................................................................................
Usuwanie Tatuażu oraz Makijażu Permanentnego Laserem
Szacuje się, że blisko 10% populacji ma tatuaż lub makijaż permanentny. Ostatecznie aż 50% z nich pragnie poddać się zabiegowi usuwania tatuażu laserem. Mamy dobrą wiadomość dla tych, którzy mają "niepożądany wzór" na swoim ciele. Nowe techniki laserowego usuwania tatuażu mogą go wyeliminować przy minimalnych skutkach ubocznych.
Oto jak to działa: Laser usuwa tatuaż poprzez rozbicie barwy pigmentu tatuażu wiązką światła o dużym natężeniu. Czarny pigment tatuażu pochłania wszystkie długości fal laserowych, dzięki czemu jest najłatwiejszym do usunięcia. Inne kolory mogą być traktowane jedynie przez wybrane lasery w oparciu o kolor pigmentu.
Ponieważ każdy tatuaż oraz stary makijaż permanentny jest unikalny, techniki usuwania muszą być dostosowane do potrzeb każdego indywidualnego przypadku. W przeszłości tatuaż mógł być usuwany za pomocą różnych sposobów, ale w wielu przypadkach blizny po okazywały się brzydsze, niż sam tatuaż. Pacjenci z uprzednio leczonymi tatuażami mogą być kandydatami do terapii laserowej. Tatuaże, które nie zostały skutecznie usunięte przez inne zabiegi lub za pomocą domowych sposobów mogą dobrze reagować na terapię laserową pod warunkiem, że wcześniejsze zabiegi nie spowodowały nadmiernego bliznowacenia.
Czego mogę się spodziewać Podczas Zabiegu Usuwania Laserem?
Liczba zabiegów uzależniona jest od wielkości i koloru tatuażu. Twój tatuaż może zostać usunięty w ciągu dwóch do czterech wizyt, jednakże więcej sesji może być konieczne. Należy umówić się na konsultacje, podczas których wyszkolony Specjalista oceni oraz doradzi w sprawie leczenia.Leczenie za pomocą lasera różni się u pacjenta w zależności od wieku, wielkości i rodzaju tatuaż (amatorski lub zawodowy). Kolor skóry pacjenta, jak również głębokość, na której rozciąga się pigment tatuażu, także wpływają na technikę usuwania.
Jak wygląda wizyta w gabinecie do usuwania tatuażu przy użyciu nowszych laserów: Ochronna osłona umieszczana jest na oczach pacjenta. Badana jest reakcja skóry na laser w celu określenia najbardziej efektywnej energii leczenia. Samo leczenie obejmuje przyłożenie głowicy do powierzchni skóry i aktywacje światła laserowego.Wielu pacjentów opisuje impulsy jako rozpryski smaru lub trzask gumką na skórze. Mniejsze tatuaże wymagają mniejszej ilości impulsów, podczas gdy większe wymagają ich więcej. W obu przypadkach, tatuaż wymaga kilku zabiegów. Przy każdym zabiegu, tatuaż powinien stać się coraz jaśniejszy. Bezpośrednio po zabiegu należy przyłożyć lód, aby "uspokoić" poddaną laserowi partie ciała. Pacjent będzie proszony o zastosowanie miejscowo antybiotyku w kremie lub maści. Zaleca się używanie kremu z filtrem przeciwsłonecznym oraz bandażu lub opaski w celu ochrony. Większość pacjentów nie wymaga znieczulenia. Jednakże, w zależności od położenia tatuażu i progu bólu u pacjenta, lekarz może zdecydować się na zastosowanie znieczulenia (znieczulenie miejscowe należy zastosować około pół godziny przed rozpoczęciem zabiegu).